Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Neúspech v regionálnych voľbách ho neodradil: Berlusconi zakladá novú stranu

Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
Zdroj: SITA/Riccardo Antimiani/ANSA via AP
03.11.2019 18:20

RÍM - Po debakli svojej konzervatívnej strany Forza Italia v regionálnych voľbách v regióne Umbria spred týždňa sa štvornásobný taliansky premiér Silvio Berlusconi rozhodol založiť novú politickú stranu. Bude sa nazývať Altra Italia (Iné Taliansko), informovala v nedeľu agentúra APA.


"Plánujem mladú organizáciu, ktorá by sa mala na miestnej úrovni spojiť s občianskymi kandidátkami. Z tejto štruktúry by mal vzísť môj nástupca," citujú talianske médiá 83-ročného Berlusconiho. Stranu Forza Italia vedie Berlusconi od jej založenia v roku 1994. Mnoho kandidátov na nového predsedu sa však podľa neho nepresadilo a stranu už opustili.

"Každý, kto opustil Forza Italia, nikdy nemal úspech," konštatoval expremiér. V septembri opustil rady Forza Italia prezident regiónu Ligúria Giovanni Toti, ktorý založil stredopravicovú stranu Cambiamo! (voľne preložené Poďme to zmeniť!). Forza Italia bojuje od parlamentných volieb v roku 2018 so značným úbytkom voličov. Ťažkú ranu jej zasadila politika pravicovo-populistickej Ligy Severu (LN). V regionálnych voľbách v Umbrii získala len päť percent hlasov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články