Obyvatelia v Libanone sa búria: Prezident vyjadril ochotu stretnúť sa s demonštrantmi | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Obyvatelia v Libanone sa búria: Prezident vyjadril ochotu stretnúť sa s demonštrantmi

Michel Aoun
Michel Aoun
Zdroj: SITA/AP
24.10.2019 13:55

BEJRÚT - Libanonský prezident Michel Aoun vo štvrtok vyjadril ochotu stretnúť sa so zástupcami protestujúcich. Demonštranti v Bejrúte a ďalších libanonských mestách sa už týždeň búria proti korupcii a ekonomickým problémom v krajine. Informovali o tom agentúry AFP a AP.


"Som pripravený stretnúť sa s vašimi zástupcami... a vypočuť si vaše požiadavky," vyhlásil Aoun v krátkom prejave odvysielanom v televízii. Dodal, že je pripravený na konštruktívny dialóg. Balík hospodárskych reforiem, ktorý v pondelok schválila vláda premiéra Saada Harírího, bude podľa slov prezidenta prvým krokom na ceste Libanonu k záchrane pred ekonomickým kolapsom.

Vo svojom prejave adresovanom tisíckam protestujúcich však naznačil, že zmena môže prísť jedine zo strany štátnych inštitúcií. Aoun demonštrantov vyzval na odstránenie blokád na cestách a na rešpektovanie slobody dopravy. Protesty, ktoré už týždeň prebiehajú vo viacerých libanonských mestách, sú namierené proti zlej ekonomickej situácii v krajine, korupcii a zlému spravovaniu štátu. Protestujúci žiadajú odstúpenie vlády aj prezidenta.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články