°C

Sobota, 23. január 2021. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Do Nemecka sa po 13 rokoch zatúlal medveď: VIDEO Ak sa nebude dobre správať, čaká ho krutý osud

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Jim Urquhart, File
24.10.2019 13:10

BERLÍN - Do Nemecka sa po trinástich rokoch opäť zatúlal medveď. Podľa úradov sa zatiaľ správa placho a nenápadne. Nemecko si stále spomína na smutný osud medveďa Bruna, ktorý do krajiny prišiel v lete 2006 ako prvý po 170 rokoch. Brunovi plachosť chýbala, čo viedlo úrady k jeho odstrelu.


Čarokrásne VIDEO z Javorovej doliny: Lesník Marcel sa na medvediu rodinku nevedel vynadívať

Medveďa zachytila ​​fotopasca v noci na stredu v okolí alpského strediska Garmisch-Partenkirchen pri hraniciach s Rakúskom. Úrady nevylučujú, že je to rovnaká šelma, ktorá sa v júni pohybovala v rakúskom Tirolsku.

Aká čaká medveďa v Nemecku budúcnosť, bude závisieť od toho, ako sa bude správať. Problematický Bruno v roku 2006 zabíjal ovce, plienil včelíny a dokonca sa prechádzal obcami, preto bol nariadený po neúspešných pokusoch o odchyt jeho odstrel.

Proti tomu sa následne v Nemecku zdvihla vlna odporu a množili sa požiadavky na odstúpenie vtedajšieho bavorského ministra životného prostredia Wernera Schnappaufa. Bruno bol nakoniec zastrelený na konci júna a teraz je vypchatý vystavený v mníchovskom Múzeu človeka a prírody.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/BR24

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články