Prívrženec Daeš v Indonézii zaútočil na ministra pre bezpečnosť, pobodal ho | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Prívrženec Daeš v Indonézii zaútočil na ministra pre bezpečnosť, pobodal ho

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
10.10.2019 10:30

JAKARTA - Útočník údajne "ovplyvnený radikálnou ideológiou Daeš" pobodal vo štvrtok do brucha indonézskeho ministra pre bezpečnosť Wiranta, ktorý práve nastupoval do vozidla, a spôsobil politikovi dve hlboké rany. Informovala o tom polícia a dodala, že zatkla dve osoby.


"Niekto k nemu pristúpil a zaútočil naňho. Zranenia utrpeli miestny policajný šéf a pán Wiranto," uviedol hovorca štátnej polície Dedi Prasetyo o útoku, ktorý sa stal v Pandeglangu na ostrove Jáva. Zatknutými osobami sú muž a žena, dodala tlačová agentúra AFP. Televízne zábery zachytili ochrankárov, ako po útoku na 72-ročného Wiranta zápasia s dvojicou na zemi pred miestnou univerzitou. Tak ako mnoho iných Indonézanov, aj minister používa iba jedno meno.

Hovorca nemocnice Berkah oznámil, že niekdajší armádny generál utrpel "dve hlboké rany", ale je pri vedomí a v stabilizovanom stave. Následne Wiranta urýchlene previezli do nemocnice v indonézskom hlavnom meste Jakarta a zrejme bude musieť podstúpiť operáciu, napísala agentúra AP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články