Putin kritizuje: Odskákala si to aktivistka Greta, odsúdil jej prejav v OSN | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Putin kritizuje: Odskákala si to aktivistka Greta, odsúdil jej prejav v OSN

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Zdroj: SITA/AP/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin
02.10.2019 19:00

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin označil v stredu švédsku aktivistku za ochranu klímy Gretu Thunbergovú za zle informovanú tínedžerku, ktorú zmanipulovali k tomu, aby vo svojom septembrovom prejave na pôde OSN prišla s nerealistickými požiadavkami. Informovala o tom agentúra Reuters.


"Choď a vysvetli rozvojovým krajinám, prečo by mali aj naďalej žiť v chudobe a nemať sa ako Švédi," vyzval mladú Švédku Putin na energetickom fóre v Moskve. Ruský líder v tejto súvislosti ďalej zdôraznil, že je úbohé, ako Thunbergovú zneužívajú určité nemenované skupiny na presadzovanie svojich cieľov.

Thunbergová na konci septembra počas svojho prejavu na úvod klimatického summitu v newyorskej centrále OSN ostro skritizovala svetových lídrov za nedostatočné úsilie pri riešení klimatických problémov. Za "príliš radikálne postoje" pri prejave v OSN kritizoval Thunbergovú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Reagoval vtedy na jej kritiku Francúzska a Nemecka.

"Keď vidím, že ideme (Francúzsko a Nemecko) ukončiť všetky naše uhoľné operácie, ako aj to, že ukončujeme ťažbu uhľovodíkov... Nemyslím si, že toto je veľmi efektívny prístup. Ak máte veľmi radikálne postoje, môžete antagonizovať verejnosť," uviedol v reakcii na Thunbergovej kritiku francúzsky prezident.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články