Poľská vládna strana má na krku ďalší škandál: Šéf NKÚ mal prenajímať svoj dom na prostitúciu | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Poľská vládna strana má na krku ďalší škandál: Šéf NKÚ mal prenajímať svoj dom na prostitúciu

Marian Banaś
Marian Banaś
Zdroj: Repro foto YouTube/Janusz Jaskółka
23.09.2019 17:30

VARŠAVA - Poľská vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS) musí riešiť ďalší škandál. Nezávislá spravodajská televízia TVN24 cez víkend informovala, že šéf poľského Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) Marian Banaś prenajímal svoj dom na účely prostitúcie.


Banaś je pritom nominantom PiS a v minulosti pôsobil vo vláde PiS aj ako minister financií. Politik sa bráni tým, že svoj dom v Krakove prenajímal údajne cudzej firme "na hotelové účely" a že už ho medzičasom aj tak predal.

Z reportáže TVN24 však bolo vidno, že politik bol s prenajímaním svojho domu za účelom prostitúcie spojený tesnejšie, ako teraz priznáva. Reportér tejto televízie sa zahral na zákazníka, ktorý si chce tento "hodinový hotel" v Banaśovom dome na hodinu prenajať. Za službu aj vopred zaplatil, no pozastavil sa nad tým, prečo nedostal žiadne potvrdenie o platbe. V tom mu "recepčný", zachytený na skrytú kameru, oznámil, že sa musí na možnosť vystavenia dokladu spýtať Banaśa. Podľa šéfa NKÚ, ktorý je na čele tohto úradu len tri týždne, je to celé výmysel, proti ktorému sa hodlá brániť na súde.

Ide o ďalšiu z celého radu afér, ktoré sa v poslednom čase objavujú okolo politikov PiS a nominantov tejto strany v štátnej správe. Preferenciami tejto strany to však zatiaľ nehýbe. V prieskumoch si PiS udržuje vysoký náskok, a musel by sa stať zázrak, aby nevyhrala parlamentné voľby, ktoré sa uskutočnia už 13. októbra.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články