Tragédia pri požiari: Hrdinský dedko dostal dcéru s deťmi z horiaceho domu, potom sa stalo čosi desivé | Topky.sk

Pondelok, 23. september 2019. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Tragédia pri požiari: Hrdinský dedko dostal dcéru s deťmi z horiaceho domu, potom sa stalo čosi desivé

Zdroj: FB/N. B.
09.09.2019 18:00

MELBOURNE – Minulú sobotu pred desiatou hodinou večer vypukol na Endeavour Hills v Melbourne požiar rodinného domu. Bývala v ňom Natalie Van Breeová s deťmi a jej otec Gary Van Bree, ktorý bojoval s rakovinou. Nešťastie však nechodí po horách.


“Deti boli v posteli. Hlásiče požiaru v dome nefungovali, ale Natalie vstala, lebo zacítila dym,” povedala novinárom suseda Sophea Mutsaersová. Polícia predpokladá, že sa v kozube vznietili sadze a od nich sa chytili horľavé predmety v okolí. Oheň sa veľmi rýchlo šíril, plamene čoskoro šľahali do výšky 20 metrov. 

Tragédia pri požiari: Hrdinský
Zdroj: FB/ N. B. a S. M.

Natalie so štvorročným Wyattom v náručí utekala von z domu, Gary († 71) sa ponáhľal za ňou. Myslel si, že vnučka Kristina (7) ho nasleduje, ale keď sa obrátil, zistil, že dievčatko za ním nejde. Vrhol sa teda naspäť do dymu a ohňa. Vyniesol Kristinu ku vchodovým dverám. “Kričal na Kristinu, aby vybehla z domu... ona sa však k nemu vrátila. Rázne jej povedal, aby utekala von,” opisovala šokovaná suseda. Dievčatko si myslelo, že starý otec vyjde za ňou. Garyho však asi pridusil dym. Suseda tiež uviedla, že Gary trpel „mnohými zdravotnými problémami“ vrátane rakoviny a ťažko sa pohyboval. Napriek tomu s vypätím všetkých síl pomohol svojej dcére a jej dvom malým deťom uniknúť z horiaceho domu.

Tragédia pri požiari: Hrdinský
Zdroj: FB/ N. B. a S. M.

Gary Van Bree bol neskôr nájdený mŕtvy v troskách domu. Zomrel pri pokuse o útek z domu za dcérou Nataliou a vnúčatami.“Je to jednoducho ničivé, neočakávate, že sa to stane u vašich vlastných susedov,” povedala Sophea Mutsaersová. 

Tragédia pri požiari: Hrdinský
Zdroj: FB/ N. B. a S. M.

„Zriadili sme stránku GoFundMe na podporu rodiny pána Van Breeho, pretože z domu ušli iba v tom, čo mali na sebe. Práve som povedala Natalie, že sa postaráme o náklady na pohreb. Dúfam, že naša komunita nás podrží.“ Malá Kristina bola prevezená do nemocnice Dandenong na vyšetrenie, ale už ju prepustili. Príčina požiaru sa vyšetruje.

Tragédia pri požiari: Hrdinský
Zdroj: FB/ N. B. a S. M.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články