°C

Piatok, 3. apríl 2020. Meniny má Richard, zajtra Izidor.

Na severnom Kaukaze sa zrútila stíhačka SU-25: Piloti sú nezvestní

Lietadlo typu SU-25
Lietadlo typu SU-25
Zdroj: TASR/AP Photo/Pavel Golovkin
03.09.2019 16:45

MOSKVA - Bojové lietadlo SU-25 ruských vzdušných síl sa zrútilo v utorok počas cvičného letu v Stavropolskom kraji na juhu Ruska. S odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva obrany o tom informovala agentúra TASS.


"Dňa 3. septembra havarovala pri plánovanom učebno-výcvikovom lete v Stavropolskom kraji stíhačka SU-25UB. Momentálne uskutočňujú príslušníci prieskumno-záchrannej služby pátranie po dvoch pilotoch. Stíhačka nebola počas letu vyzbrojená. Stroj sa zrútil v riedko obývanej oblasti, pričom na zemi nie sú zreteľné stopy nárazu," uviedlo ministerstvo vo svojom vyhlásení.

Agentúru TASS o zrútení stíhačky na severnom Kaukaze ešte do zverejnenia oficiálneho stanoviska ruského rezortu obrany informoval zdroj z prostredia armády. Ten uviedol, že "stroj vzlietol z letiska v meste Buďonnovsk. Na pátraní po dvoch katapultovaných pilotoch sa podieľa aj vrtuľník. Osud pilotov zatiaľ nie je známy."

Suchoj Su-25 je podzvukové bojové lietadlo pre priamu podporu pozemných síl, navrhnuté v polovici 70. rokov 20. storočia v bývalom Sovietskom zväze. Ide o vysoko manévrovateľný hornoplošník, schopný nasadenia z neupravených plôch v blízkosti bojiska.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články