°C

Pondelok, 10. august 2020. Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana.

Slovinsko pokračuje s výstavbou plota proti migrantom: Ich počet totiž začal opäť narastať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
22.08.2019 17:40

ĽUBĽANA - Slovinsko začalo budovať ďalších 40 kilometrov plota na hranici s Chorvátskom po tom, ako v tejto malej alpskej krajine zaznamenali rastúce množstvo prichádzajúcich migrantov. S odvolaním sa na informácie slovinskej televízie POP-TV o tom vo štvrtok informovala agentúra AP.


Predstavitelia slovinskej pohraničnej stráže uviedli, že výstavba je reakciou na rekordné množstvo migrantov, ktorí do krajiny prišli v júli. Podľa ich slov ide o najväčší počet migrantov prichádzajúcich do Slovinska v priebehu jedného mesiaca, odkedy pred niekoľkými rokmi v Európe vrcholila migračná kríza.

Slovinská polícia v tejto súvislosti spresnila, že v júli zaznamenala 1740 migrantov, ktorí prekročili hranice štátu, pričom za prvých sedem mesiacov tohto roka eviduje 7415 takýchto prípadov. Väčšina migrantov prišla v danom období do Slovinska z Pakistanu, Alžírska a Afganistanu. Od roku 2016 vybudovalo Slovinsko v snahe zamedziť nelegálnej migrácii na hranici s Chorvátskom celkovo už 180 kilometrov plota v hodnote približne 19 miliónov eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články