°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

VIDEO Dovolenkový raj v plameňoch: Na Kanárskych ostrovoch museli evakuovať dvetisíc ľudí

Zdroj: SITA/Guardia Civil Via AP
18.08.2019 10:05

MADRID - Viac ako 2000 ľudí evakuovali na ostrove Gran Canaria, ktorý je súčasťou španielskych Kanárskych ostrovov. Dôvodom je nový, rýchlo sa šíriaci lesný požiar, ktorý vypukol v sobotu večer. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.


Požiar už zasiahol plochu s rozlohou vyše 400 hektárov a jeho šíreniu napomáha silný vietor. Horieť začalo v horskej oblasti mestečka Valleseco a blízkej dediny Tejeda. Evakuovaných bolo aj viacero okolitých lokalít vrátane turisticky vyhľadávaného priesmyku Cruz de Tejeda a neďalekého luxusného hotela.

Nový lesný požiar vypukol iba niekoľko dní po tom, ako sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu iný požiar v tej istej časti ostrova Gran Canaria. Zásahové zložky vtedy varovali, že očakávané nárazy vetra a horúčavy môžu viesť k opätovnému vzplanutiu požiaru, čo sa napokon aj stalo. 

K horiacemu lesu vyslali v sobotu hasičské vrtuľníky, lietadlá s vodnými nádržami však už neboli k dispozícii, keďže sa vrátili do pevninského Španielska vzdialeného vyše 1000 kilometrov. Minulotýždňový požiar na ostrove zničil porasty na ploche 1500 hektárov.
 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/The Telegraph, The Guardian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články