FOTO Trump s manželkou navštívili El Paso: Stretli sa aj so svedkami streľby | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

FOTO Trump s manželkou navštívili El Paso: Stretli sa aj so svedkami streľby

Trump s manželkou navštívili El Paso
Trump s manželkou navštívili El Paso
Zdroj: SITA/Mark Lambie/The El Paso Times via AP
08.08.2019 07:40

EL PASO - Americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou sa v stredu v texaskom meste El Paso stretli s tými, ktorí prežili streľbu, pri ktorej počas víkendu zahynulo 22 ľudí, píše agentúra AP. Trumpa s manželkou privítali na letisku texaský guvernér Greg Abbott a starosta mesta El Paso Donald Margo.


Prezidentský pár so svojou kolónou pricestoval do tamojšej univerzitnej nemocnice za prísnych bezpečnostných podmienok. Navštívili tam zranených a pozostalých obetí masakry. Stretli sa taktiež so zdravotným personálom, záchranármi a zasahujúcimi zložkami. Trumpovci pred El Pasom hovorili aj s obeťami streľby v meste Dayton v americkom štáte Ohio. Trumpove návštevy v oboch mestách sprevádzali demonštrácie a vlna kritiky.

Trump s manželkou navštívili
Zdroj: SITA/Mark Lambie/The El Paso Times via AP

Niektorí demokrati ako aj obyvatelia El Pasa tvrdia, že Trumpova prudká rétorika podnietila nenávisť v meste, ktorá mohla prispieť k útoku. V El Pase v nákupnom centre Walmart, bežne navštevovanom Hispáncami, spáchal masaker strelec, ktorý použil na opis ilegálneho prisťahovalectva Trumpov viackrát vyslovený výraz "invázia".

Trump s manželkou navštívili
Zdroj: SITA/Mark Lambie/The El Paso Times via AP

Miestna demokratická kongresmanka Veronica Escobarová vopred oznámila, že s prezidentom sa nestretne. Prezident pred El Pasom absolvoval návštevu Daytonu, kde útočník Connor Betts taktiež počas víkendu zastrelil deväť ľudí vrátane vlastnej sestry. V texaskom El Paso na hranici s Mexikom bolo v sobotu zastrelených 22 osôb. Išlo o dve masové streľby v Spojených štátoch za necelých 24 hodín.


Galéria

Trump s manželkou navštívili Trump s manželkou navštívili Trump s manželkou navštívili

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články