Vodca gangu (†42) sa chcel dostať z väzenia v preoblečení za dcéru: VIDEO obletelo svet, smrtiaca dohra | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Vodca gangu (†42) sa chcel dostať z väzenia v preoblečení za dcéru: VIDEO obletelo svet, smrtiaca dohra

Zdroj: TASR/AP/Rio de Janeiro Penitentiary Administration Secretariat
07.08.2019 09:30

RIO DE JANEIRO - Vodca brazílskeho gangu Clauvino da Silva, ktorý sa neúspešne pokúsil utiecť z väzenia v prevleku za svoju 19-ročnú dcéru, bol v utorok nájdený v cele mŕtvy. Obesil sa.


Obávaný zločinec či moderný Robin Hood? Grék ušiel z väzenia na helikoptére, chudobným rozdal milióny

Štyridsaťdvaročný zločinec prezývaný Mrňús na prestrojenie použil latexovú masku, parochňu, okuliare, podprsenku, ružové tričko s veselým motívom a upnuté džínsy. Takto maskovaný sa pokúsil odísť z väznice Gericinó v Riu de Janeiro. Dcéru, ktorá ho prišla v sobotu navštíviť, mal zrejme v pláne nechať vnútri. Informovala o tom agentúra Reuters.

Vodca gangu (†42) sa
Zdroj: TASR/AP/Rio de Janeiro Penitentiary Administration Secretariat

Úrad pre správu väzníc následne zverejnil video, na ktorom Clauvino da Silva postupne odkladá svoj prevlek a hovorí nahlas svoje meno. Záznam si pozreli milióny užívateľov po celom svete. Po zmarenom pokuse o útek bol gangster prevezený do väznice s maximálnou ochranou. Zábavná epizóda sa ale skončila tragicky.

"Väzeň sa podľa všetkého obesil na plachte," uviedla v utorok väzenská správa a dodala, že okolnosti sa vyšetrujú. Da Silva bol podľa brazílskych úradov členom vedenia Red Command, jednej z najmocnejších brazílskych zločineckých skupín, ktorá ovládala obchod s drogami v značnej časti Ria.

Vodca gangu (†42) sa
Zdroj: TASR/AP/Rio de Janeiro Penitentiary Administration Secretariat

Brazília dlhodobo zápasí s problémami s násilím v preplnenom väzenskom systéme, ktorý je tretí najväčší na svete, pripomenula v súvislosti s kauzou agentúra Reuters.

Minulý týždeň zomrelo pri strete dvoch gangov vo väznici v brazílskom meste Altamira 62 väzňov. Strety vypukli po tom, čo skupina väzňov zaútočila na krídlo, v ktorom boli umiestnení väzni zo znepriateleného gangu, a založila pri tom požiar. Väčšina obetí sa udusila, 16 väzňov malo odrezané hlavy.

Vodca gangu (†42) sa
Zdroj: TASR/AP/Rio de Janeiro Penitentiary Administration Secretariat

Za posledné tri dekády stúpol počet uväznených osôb v Brazílii osemkrát na zhruba 750-tisíc ľudí.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/The Guardian

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články