Do parížskeho Louvre sa už len tak nedostanete: Múzeum pristúpilo k radikálnemu kroku | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Do parížskeho Louvre sa už len tak nedostanete: Múzeum pristúpilo k radikálnemu kroku

Louvre v Paríži
Louvre v Paríži
Zdroj: SITA/Philippe Lopez, Pool photo via AP
03.08.2019 11:25

PARÍŽ - Svetoznáme múzeum Louvre v Paríži v piatok vyzvalo záujemcov, aby si zaistili návštevu vopred online. Reaguje tak na situáciu počas tohto leta, keď zažíva mohutný nával návštevníkov. Múzeum dodalo, že rezervácie budú povinné od konca roka. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


Louvre, kde sa nachádza obraz Mona Lisa talianskeho renesančného umelca Leonarda da Vinciho a je najnavštevovanejším múzeom na svete, sa stal obeťou vlastného úspechu. Preplnenosť je tam už vážnym problémom. Ťažkosti sa zhoršili toto leto počas vlny horúčav, ktoré povzbudzujú turistov, aby hľadali útočisko v chladných miestnostiach múzea. K zmätku prispieva aj to, že Monu Lisu dočasne presťahovali do inej miestnosti, aby mohli renovovať tú pôvodnú.

"Rezervácie umožňujú hladký vstup verejnosti do múzea celý týždeň," vysvetlil Vincent Pomarede, zástupca hlavného správcu Louvru. "Až doteraz nebol systém rezervácií povinný, ale zavedieme ho, tak ako mnoho iných múzeí, a od konca roka si musia všetci návštevníci vstup zaistiť vopred," dodal Pomarede agentúre AFP. Doplnil, že to múzeu pomôže vyrovnať sa s veľkým množstvom návštevníkov. "Bude to od októbra alebo novembra. Urýchlime to, čo sme chceli zaviesť začiatkom roka 2020," spresnil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články