Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Železničnú stanici vo Frankfurte museli opäť uzavrieť: Policajti zasahovali proti lúpeži

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP/Michael Probst
02.08.2019 20:15

FRANKFURT - Hlavnú železničnú stanicu vo Frankfurte nad Mohanom museli v piatok popoludní približne na jednu hodinu uzavrieť z dôvodu policajného zásahu proti páchateľom trestnej činnosti. Informovala o tom agentúra DPA.


Niekoľko podozrivých osôb sa predtým okolo 15.00 h pokúšalo vlámať do bezpečnostných schránok v neďalekej banke, čím spustili poplašné zariadenie. Páchatelia pred privolanou políciou unikali najskôr vo vozidle a neskôr pešo smerom k hlavnej stanici.

Policajti na začiatku prenasledovania podozrivých použili služobnú zbraň a následne zadržali troch ľudí. Pátranie po prípadných ďalších podozrivých pokračuje, uviedla polícia vo vyhlásení pre médiá. Polícia počas zásahu nariadila uzavretie stanice, čo si vyžiadalo prerušenie vlakovej dopravy. Železničná spoločnosť Deutsche Bahn (DB) pasažierov upozornila, že musia rátať so zdržaniami a zrušeniami spojov. 

Tento týždeň ide už o druhé uzatvorenie hlavnej železničnej stanice vo Frankfurte nad Mohanom. V pondelok muž pôvodom z Eritrey zhodil z nástupišťa pred prichádzajúci vlak osemročného chlapca spolu s jeho matkou. Žena tento útok prežila, jej syna však vlak zachytil a na mieste usmrtil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články