°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

Srb (65) na kúpalisku spoznal krásnu letušku: Dala mu košom! Dostal strašne hlúpy nápad, ako ju získať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
22.07.2019 20:00

BELEHRAD - Falošná správa o uložení bomby v lietadle spoločnosti Lufthansa vyvolala vo štvrtok rozruch na belehradskom letisku. K činu sa priznal 65-ročný Srb, ktorý podľa miestnych médií pred súdom svoje konanie ospravedlňoval tým, že nechcel, aby odletela letuška, ktorá sa mu veľmi páčila, ale odmietla s ním ísť na rande.


Desivý moment na palube lietadla: VIDEO Muž vyskočil na krídlo krátko pred štartom, zavládla panika

Poplach vypukol po varovnom telefonáte skoro ráno tesne pred štartom lietadla do Frankfurtu nad Mohanom. Všetkých 130 cestujúcich letu LH 1411 bolo urýchlene evakuovaných, rovnako ako päťčlenná posádka. Stroj potom prehľadala špeciálna policajná jednotka, ale bezvýsledne. Odlet bol potom s oneskorením povolený.

Srb (65) na kúpalisku
Zdroj: SITA/AP/Serbian Police

Medzitým polícia intenzívne pátrala po volajúcom a našla ho. Páchateľom je muž, ktorý volal z bytu a z telefónu svojho kamaráta. Zadržaný na svoju obhajobu uviedol, že sa na kúpalisku v Belehrade zoznámil s dvoma letuškami Lufthansy a pozval ich na večeru. Obzvlášť sa mu vraj páčila jedna z nich, obe ale večeru odmietli.

Srb (65) na kúpalisku
Zdroj: SITA/AP/Serbian Police

Pretože dievča, ktoré si vyhliadol, potom nenašiel v hoteli, zavolal druhý deň na letisko s falošnou správou o bombe v lietadle. Chcel tak dosiahnuť, aby letuška neodletela. Teraz podľa prokurátora čelí obvineniu z trestného činu šírenia poplašnej správy.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/SZ
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/euronews

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články