°C

Pondelok, 24. február 2020. Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika.

Maďarsko bojuje s nátlakom: Radikálne hnutie Naša domovina žiada zakázať pochod Budapest Pride

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP Photo/Ariel Schalit
25.06.2019 16:40

BUDAPEŠŤ - Maďarská radikálna strana Naša domovina (Mi Hazánk) vyzvala v utorok ministra vnútra Sándora Pintéra a políciu, aby zakázali pochod príslušníkov sexuálnych menšín Budapest Pride, ktorý sa má uskutočniť 6. júla.


László Toroczkai, predseda opozičnej strany, ktorú založili bývalí členovia ultrapravicového Jobbiku, podľa spravodajského servera 888.hu v Budapešti povedal, že ak pochod nezakážu, tak to bude svedčiť o tom, že polícia sa rozhoduje na politickom základe a používa dvojaký meter. Strana Naša domovina v takom prípade zorganizuje v deň pochodu demonštráciu.

Toroczkai pripomenul, že jeho strana v máji plánovala pochod v meste Törökszentmiklós v Jasovsko-veľkokumánsko-solnockej župe, na ktorom chceli upriamiť pozornosť verejnosti na "kriminalitu Rómov". Polícia toto podujatie zakázala. Podľa jeho slov pochod Budapest Pride nie je v skutočnosti o ochrane práv homosexuálov, ale o popieraní rodiny a tradičných hodnôt. "Provokujú kresťanstvo a hanobia maďarské historické symboly," argumentoval ďalej Toroczkai.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články