FOTO Európu zasiahla hotová pohroma: Mohutné búrky majú na svedomí jednu obeť (†65) | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

FOTO Európu zasiahla hotová pohroma: Mohutné búrky majú na svedomí jednu obeť (†65)

Prudké búrky vyvolali povodne na západe Švajčiarska
Prudké búrky vyvolali povodne na západe Švajčiarska
Zdroj: TASR/AP/Laurent Gillieron
22.06.2019 21:49

BERN/RÍM - Prudké búrky vyvolali v piatok večer a v noci na sobotu povodne na západe Švajčiarska a v severnom Taliansku. Tlačová agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na miestne médiá.


Vo švajčiarskom kantóne Neuchâtel sa vylial z brehov potok medzi osadami Dombresson a Villiers, pričom prúd strhol niekoľko desiatok automobilov. Viacero ľudí zostalo uviaznutých vo svojich vozidlách, kde museli čakať na vyslobodenie. Podľa vyjadrenia polície pre švajčiarsku agentúru SDA boli ulice v Dombressone zaplavené do výšky viac ako jeden meter. Štyri osoby utrpeli zranenia, z toho jedna bola zranená ťažko.

Prudké búrky vyvolali povodne
Zdroj: TASR/AP/Laurent Gillieron

Z obce Val-de-Ruz, ktorej súčasťou sú uvedené osady, prijala polícia v noci stovky tiesňových volaní, uviedol spravodajský portál 20Minuten. Úrady varovali obyvateľov, aby sa nezdržiavali v nízko položených priestoroch a v žiadnom prípade nejazdili po zaplavených cestách. V sobotu ráno nasadili v danej oblasti dva vrtuľníky, aby pátrali po možných nezvestných osobách a vyslobodzovali obyvateľov, ktorí sa nevedeli dostať zo svojich domov.

Prudké búrky vyvolali povodne
Zdroj: TASR/AP/Laurent Gillieron

Mesto Turín na severe Talianska zasiahli v piatok večer krupobitie a prudké lejaky. Podľa miestnych médií zahynul v okolí mesta 65-ročný človek. V sobotu hlásili podobnú situáciu z Milána, kde zostali zatopené ulice a vozidlá uviazli v podjazdoch. Niektoré cesty sú podľa vyjadrenia hasičov uzavreté v dôsledku zosuvov pôdy.


Galéria

Prudké búrky vyvolali povodne Prudké búrky vyvolali povodne Prudké búrky vyvolali povodne

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články