FOTO Mladého extrémistu odsúdili za status o princovi Harrym: Nazval ho zradcom rasy | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

FOTO Mladého extrémistu odsúdili za status o princovi Harrym: Nazval ho zradcom rasy

Princ Harry
Princ Harry
Zdroj: SITA
18.06.2019 17:30

LONDÝN - Krajne pravicového univerzitného študenta, ktorý nazval princa Harryho "zradcom rasy" a vytvoril obrázok, na ktorom mu mieri pištoľou na hlavu, odsúdili v utorok v Británii na vyše štyri roky väzenia. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


Michal Szewczuk (19) zverejnil tento obrázok obsahujúci aj hákový kríž vlani v lete na sociálnej sieti Gab, niekoľko mesiacov po tom, ako sa princ Harry oženil s americkou herečkou Meghan Markleovou - mulatkou. Status sprevádzala fráza "Uvidíme sa neskôr, zradca rasy".

Szewczuk, ktorý si odsedí štyri roky a tri mesiace, sa priznal v dvoch bodoch obžaloby z podpory terorizmu, ako aj v piatich bodoch obžaloby z vlastníctva teroristického materiálu vrátane Manuálu bieleho odporu a manuálu teroristickej siete al-Káida.

Mladého extrémistu odsúdili na
Zdroj: Facebook/ TSC International News Channel

Tínedžer sa presťahoval do Británie z Poľska ako desaťročný a žil v meste Leeds na severe Anglicka. Odsúdili ho na londýnskom súde Old Bailey spolu s 18-ročným Oskarom Dunnom-Koczorowským, ktorý sa priznal v dvoch bodoch obžaloby z podpory terorizmu po tom, ako sa obaja zapájali v rovnakých online diskusiách.

Sudkyňa Rebecca Pouletová označila statusy za "odporné a zločinné z dôvodu ich jasného zámeru nabádať na terorizmus". "Jednotlivci vyzývali na spáchanie hrozných násilných činov voči iným ľuďom z dôvodov, ktoré normálne zmýšľajúci človek nikdy nepochopí," dodala sudkyňa. Dunn-Koczorowski strávi za mrežami 18 mesiacov.


Galéria

Princ Harry Mladého extrémistu odsúdili na

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články