°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Otrasný prípad z Poľska: V katedrále napadli kňaza, útočník ho bodol nožom do hrude

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP Photo/Czarek Sokolowski
10.06.2019 13:25

VARŠAVA - Rímskokatolíckeho kňaza hospitalizovali vo vážnom stave po tom, ako ho v Katedrále svätej Márie Magdalény v poľskom meste Vroclav v pondelok ráno napadol útočník nožom. Informovala o tom agentúra AP.


Muž kňaza napadol okolo 06.30 h ráno vo vroclavskej mestskej časti Ostrów Tumski neďaleko centra mesta, uviedla polícia. Útočník podľa internetového portálu TVP.info ku kňazovi pristúpil v momente, keď chcel ísť k oltáru a pripraviť sa na omšu. Následne ho nečakane bodol do hrude, pričom kňaz utrpel poranenie pľúc. 

Hovorkyňa vroclavskej univerzitnej nemocnice Monika Kowalská povedala, že zranený duchovný podstúpil operáciu a jeho stav je stabilizovaný. Útočníka zadržala polícia; jeho motív nebol bezprostredne známy.

Agentúra AP pripomína, že útok sa odohral v čase, keď v Poľsku mnohí predstavitelia katolíckej cirkvi čelia obvineniam z pohlavného zneužívania maloletých. Cirkev je navyše kritizovaná za to, že kňazov, ktorí sa dopustili sexuálneho násilia, presúva z jednej farnosti na druhú, namiesto toho, aby ich náležite potrestala.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články