Microsoft kvôli zamestnancovi vymazal databázu s fotkami: Využívali ju polícia aj armáda | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Microsoft kvôli zamestnancovi vymazal databázu s fotkami: Využívali ju polícia aj armáda

Zdroj: gettyimages
08.06.2019 13:30

WASHINGTON - Americká spoločnosť Microsoft vymazala databázu obsahujúcu približne desať miliónov fotografií, ktorú používali polícia či armáda pri vývoji systému rozpoznávania tvárí.


Databázu MSCeleb zverejnili v roku 2016 a obsahovala fotografie viac ako stotisíc známych ľudí, ktoré našli na internete. Medzi nimi boli najmä americkí a britskí herci, ale aj novinári, hudobníci, umelci, aktivisti, spisovatelia či výskumníci. Zástupcovia firmy pre noviny Financial Times uviedli, že databáza už nie je k dispozícii, pretože osoba, ktorá ju mala na starosti, už nepracuje v spoločnosti.

Predstaviteľ Microsoftu Brad Smith vlani požiadal americký Kongres, aby prevzal kontrolu nad používaním systémov rozpoznávania tvárí, pretože „mali rozsiahle spoločenské následky a hrozilo ich potenciálne zneužitie“. Microsoft nedávno odmietol žiadosť kalifornskej polície, ktorá chcela využívať systém na zachytávanie tvárí v kamerách, ktoré majú policajti pripevnené na uniforme a tiež v služobných automobiloch.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články