Trest dva a pol roka pre recidivistu: Brutálne napadol policajtov, pri sebe mal marihuanu | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Trest dva a pol roka pre recidivistu: Brutálne napadol policajtov, pri sebe mal marihuanu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
18.06.2019 18:15

BANSKÁ BYSTRICA – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody dva a pol roka pre 42-ročného Félixa Heku zo Žiaru nad Hronom. Heka spáchal prečin útoku na verejného činiteľa a prečin držania omamných látok.


Policajtov Heka napadol v auguste minulého roku v osade Pod Kortinou v Žiari nad Hronom. Hliadku privolali, pretože Heka autom Škoda Felicia tam narazil do chatky, patriacej istej Márii. Policajti ho chceli predviesť na oddelenie, na čo Heka oboch polial neznámou tekutinou a jedného z nich napadol päsťami, kopancami a snažil sa ho uhryznúť. Policajti agresívneho Heku spacifikovali donucovacími prostriedkami. Zároveň zistili, že Heka mal pri sebe igelitové vrecúško s marihuanou. Tým spáchal trestné činy útoku na verejného činiteľa a držania omamných látok.

Na súde sa Heka k obom skutkom priznal a svoje konanie oľutoval. Súd v Žiari nad Hronom mu vymeral nepodmienečný trest odňatia slobody na dva a pol roka. Voči tomu sa Heka odvolal s tým, že trest je neprimerane prísny, krajský súd však dôvody odvolania neakceptoval a prvostupňový rozsudok potvrdil ako správny a zákonný.

Treba dodať, že Heka bol v minulosti už jedenásťkrát súdne trestaný. Na odvolacie konanie ho eskortovali z väzenia, kde si odpykáva ročný trest za marenie výkonu súdneho rozhodnutia. Do výkonu trestu sa recidivista dostal dva dni po útoku na policajtov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články