Nehoda autobusu vo vysnívanej dovolenkovej destinácii: 17 mŕtvych, medzi nimi aj Európania | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Nehoda autobusu vo vysnívanej dovolenkovej destinácii: 17 mŕtvych, medzi nimi aj Európania

Tragická nehoda autobusu v Dubaji
Tragická nehoda autobusu v Dubaji
Zdroj: Twitter: @arabian_stories, Dubai Police
07.06.2019 14:15

DUBAJ - Nehoda autobusu z Ománu v Spojených arabských emirátoch si vyžiadala 17 mŕtvych. Informovali o tom v piatok tamojšie úrady s tým, že medzi obeťami je najmenej osem turistov z Indie a neznámy počet Európanov, píšu agentúry DPA a AP.


Polícia tiež varovala, že "niekedy malá chyba alebo nedbanlivosť môže byť fatálna". Vo vozidle sa nachádzali ľudia z rôznych krajín, ktoré však bližšie nešpecifikovali. Ďalšie tri osoby utrpeli zranenia. Autobus s 31 cestujúcimi smeroval do najväčšieho mesta Spojených arabských emirátov zo susedného Ománu. Podľa dostupných informácií vo štvrtok okolo 18.00 h miestneho času čelne narazil do výstražného značenia pri zjazde z diaľnice. Vodič utrpel menšie zranenia. Okolnosti tragédie vyšetruje polícia.

Tragická nehoda autobusu v
Zdroj: Twitter: @arabian_stories, Dubai Police

Dubajská polícia bez ďalších podrobností oznámila, že obete pochádzajú z viacerých krajín. Na svojom oficiálnom účte na Twitteri tlmočila rodinám obetí hlbokú sústrasť. Zranenia utrpeli najmenej traja ľudia. Podľa indického konzulárneho úradu sa údaj o počte mŕtvych Indov môže zmeniť.

Tragická nehoda autobusu v
Zdroj: Twitter/@DubaiPoliceHQ

Ománska štátna autobusová spoločnosť Mausalat, ktorá je vlastníkom havarovaného autobusu, uviedla, že nehoda sa stala na linke medzi Maskatom a Dubajom. Spoločnosť na Twitteri zverejnila oficiálny list, v ktorom vyjadrila najhlbšiu sústrasť pozostalým. Oznámila tiež pozastavenie prevádzky linky medzi Maskatom a Dubajom až do odvolania.


Galéria

Tragická nehoda autobusu v Tragická nehoda autobusu v Tragická nehoda autobusu v

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články