Sestra Kim Čong-una sa objavila na verejnosti: Držala sa v ústraní viac ako päťdesiat dní | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Sestra Kim Čong-una sa objavila na verejnosti: Držala sa v ústraní viac ako päťdesiat dní

Kim Jo-džong, sestra Kim Čong-una
Kim Jo-džong, sestra Kim Čong-una
Zdroj: TASR (AP Photo/Ahn Young-joon)
04.06.2019 07:40

PCHJONGJANG - Vplyvná mladšia sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una sa objavila na verejnosti prvýkrát za vyše 50 dní - navštívila ikonické gymnasticko-umelecké masové hry v Pchjongjangu. Spochybnila tak špekulácie médií, že jej brat po neúspešnom jadrovom summite s Washingtonom vo Vietname prikázal držať sa v ústraní.


Severokórejské štátne médiá v utorok odvysielali zábery s Kim Jo-džong, ako pri svojom bratovi, jeho manželke a ďalších vysokopostavených predstaviteľoch režimu tlieska výkonu účinkujúcich. Hry sa konali na Štadióne Prvého mája so 150.000 miestami na sedenie. Dokonale zosúladené "divadlo" predviedli spoločne tisíce gymnastov, tanečníkov a davy ľudí na tribúnach, ktorí držali farebné karty a dotvárali nimi pestrofarebný obraz.

Štátne médiá potvrdili, že severokórejský predstaviteľ Kim Jong-čchol, ktorého podľa šíriacich sa špekulácií odsúdil vodca za nevydarený summit na nútené práce, sa takisto zúčastnil na masových hrách. Kim Jong-čchol bol hlavným vyjednávačom Severnej Kórey a náprotivkom ministra zahraničných vecí USA Mikea Pompea, odkedy Pchjongjang vlani vstúpil do rokovaní o jadrovom programe so Spojenými štátmi.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články