Britská polícia zatkla desiatky motorkárov z klubu Hells Angels, toto sú dôvody | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Britská polícia zatkla desiatky motorkárov z klubu Hells Angels, toto sú dôvody

Policajti doprevádzajú členov motorkárskeho klubu Hells Angels
Policajti doprevádzajú členov motorkárskeho klubu Hells Angels
Zdroj: TASR/Andrew Matthews/PA via AP
01.06.2019 21:00

LONDÝN - Britská polícia zatkla viac ako tri desiatky členov motorkárskeho klubu Hells Angels, ktorí sa zúčastňujú na oslavách 50. výročia jeho založenia v Spojenom kráľovstve. Informovala o tom agentúra AP.


Polícia v anglických grófstvach Surrey a Sussex oznámila, že zadržala 34 účastníkov trojdňovej akcie Hells Angels Euro Run 2019. Zaistené osoby sú podozrivé z drogovej trestnej činnosti a prechovávania útočných zbraní. 

Voči 12 zo zadržaných vzniesli aj obvinenia: ide o piatich Nemcov, troch Maďarov, jedného Švajčiara, Francúza, Čecha a Gréka. Sedem osôb už v piatok odsúdili na podmienečné tresty odňatia slobody, ďalších päť malo predstúpiť pred súd v sobotu. Väčšinu z vyše troch desiatok zatknutých prepustili bez vznesenia obvinení.

Policajti doprevádzajú členov motorkárskeho
Zdroj: TASR/Andrew Matthews/PA via AP

Britské úrady "veľmi jasne varovali, že u účastníkov podujatia Hells Angels, z ktorých mnohí sú zo zahraničia, nebudú tolerovať kriminálne a spoločensky škodlivé správanie," uviedol zástupca šéfa polície v Surrey Nev Kemp. 

Oslavy Hells Angels v sobotu popoludní vyvrcholili hromadnou jazdou motorkárov naprieč južným Anglickom, na ktorej organizátori očakávali okolo 3000 účastníkov. Podľa polície bol ich skutočný počet napokon nižší, takže dopravné problémy boli napokon menšie, než sa predpokladalo. 

Cieľom jazdy bolo prímorské letovisko Brighton. Motorkárov sprevádzala policajná eskorta a ich pohyb zo vzduchu monitoroval policajný vrtuľník. V okolí trasy sa zhromaždili davy divákov. 


Galéria

Policajti doprevádzajú členov motorkárskeho Policajti doprevádzajú členov motorkárskeho

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články