Šokujúce odhalenie: Šéf rakúskych identitariániov volal na kávu útočníka z Nového Zélandu | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Šokujúce odhalenie: Šéf rakúskych identitariániov volal na kávu útočníka z Nového Zélandu

útočník Brenton Tarrant
útočník Brenton Tarrant
Zdroj: FB
15.05.2019 10:45

VIEDEŇ - Šéf rakúskych identitariánov Martin Sellner si vymenil niekoľko e-mailov s austrálskym pravicovým extrémistom Brentonom Tarrantom, zodpovedným za marcové útoky na dve mešity v novozélandskom meste Christchurch, pri ktorých prišlo o život 51 ľudí. Informovala o tom v utorok agentúra DPA.


"Ak raz prídeš do Viedne, musíme zájsť na kávu alebo na pivo," napísal Sellner Tarrantovi viac než rok pred útokmi na Novom Zélande. Tarrant mu pozvanie opätoval: "Máme ľudí v oboch krajinách (Austrálii a na Novom Zélande), ktorí by ťa u seba doma radi privítali," napísal. K ich stretnutiu však podľa mediálnych informácií nedošlo. Doposiaľ bolo známe, že Tarrant daroval rakúskemu hnutiu identitariánov 1500 eur, za čo sa mu Sellner poďakoval oficiálnym e-mailom.

Tarrant je momentálne vo vyšetrovacej väzbe v jedinej väznici s najprísnejším režimom v krajine - v meste Auckland. Je obvinený zo zabitia 50 ľudí a z pokusu o vraždu ďalších 39. Počet obetí útoku stúpol na 51, keď začiatkom mája v nemocnici podľahol zraneniam turecký občan. Dom známeho krajne pravicového aktivistu Sellnera po útokoch na Novom Zélande prehľadali rakúski vyšetrovatelia s cieľom preskúmať jeho údajné kontakty na Tarranta. Bol proti nemu začatý súdny proces pre podozrenia z členstva v teroristickej skupine.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články