Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Odvetný krok Spojeným štátom: Irán vyhlásil celú armádu USA za teroristickú

Mike Pence s americkými vojakmi.
Mike Pence s americkými vojakmi.
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Conroy
23.04.2019 12:53

TEHERÁN - Iránsky parlament schválil v utorok návrh zákona, ktorý označuje všetky ozbrojené sily USA za teroristické. Informovali o tom iránske médiá a následne svetová tlačová agentúra AFP.


Táto právna norma je ďalším krokom iránskych zákondarcov, ktorí už aj minulý týždeň schválili návrh zákona označujúci amerických vojakov na Blízkom východe za teroristov - urobili tak deň po tom, čo vstúpilo do platnosti rozhodnutie americkej vlády zaradiť iránske elitné revolučné gardy do zoznamu zahraničných teroristických organizácií. V správe iránskej polooficiálnej tlačovej agentúry ISNA sa uvádza, že za návrh zákona hlasovalo na utorkovom zasadnutí 173 z 215 zákonodarcov.

Návrh zákona takisto požaduje, aby iránsky kabinet podnikol nešpecifikované kroky proti vládam, ktoré oficiálne podporujú rozhodnutie USA týkajúce sa elitných revolučných gárd. Vyhlásenie administratívy prezidenta Donalda Trumpa o gardách podporili napríklad Saudská Arábia, Bahrajn a Izrael. USA v pondelok oznámili, že americké sankcie už neminú žiadnu krajinu, ktorá bude naďalej kupovať iránsku ropu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články