°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

HROZIVÉ FOTO protestov v Paríži: Francúzska metropola hore nohami, skutočne ide o život

Protest žltých viest
Protest žltých viest
Zdroj: SITA/AP Photo/Francisco Seco
20.04.2019 21:40

PARÍŽ - Účastníci sobotňajších protestov v rámci francúzskeho hnutia tzv. žltých viest založili v Paríži malé požiare, zatiaľ čo polícia použila na upokojenie situácie slzotvorný plyn. Protivládne demonštrácie sa konajú v rôznych častiach Paríža, ako aj v ďalších francúzskych mestách už 23. víkend po sebe, informovala tlačová agentúra AP.


Parížska policajná centrála uviedla, že do skorého popoludnia bolo v súvislosti s protestmi zadržaných 126 ľudí. Policajti náhodne prekontrolovali vyše 11.000 osôb prichádzajúcich do hlavného mesta, aby sa zapojili do demonštrácií.

Protest žltých viest sa
Zdroj: SITA AP Photo/Francisco Seco

K vypusteniu slzotvorného plynu došlo počas pochodu niekoľkotisícového davu od parížskeho sídla ministerstva financií na Námestie republiky vo východnej časti metropoly. Protestujúci podpaľovali barikády a vetvy stromov, na čo však urýchlene reagovali hasiči.

Protest žltých viest
Zdroj: TASR/ AP Photo/Francisco Seco

Blokády ciest a dôležitých objektov vo Francúzsku sa začali 17. novembra 2018, keď ich účastníci, oblečení do reflexných žltých viest, začali protestovať proti rastúcim cenám pohonných hmôt. Protesty postupne prerástli do masového hnutia proti zvyšujúcim sa životným nákladom. Počet účastníkov protestných zhromaždení sa však znižuje.


Galéria

Protest žltých viest Protest žltých viest sa Protest žltých viest Protest žltých viest sa Protest žltých viest sa

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články