Na pobreží Čierneho mora vyplavilo poklad: Pláže potom zaplavili policajti, šlo o milióny | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Na pobreží Čierneho mora vyplavilo poklad: Pláže potom zaplavili policajti, šlo o milióny

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP/Vadim Ghirda
07.04.2019 13:45

BUKUREŠŤ - Viac ako 300 policajtov a dva vrtuľníky prehľadávali v nedeľu v Rumunsku pobrežie Čierneho mora po tom, ako sa v piatok vyplavilo na breh postupne až 131 kilogramov kokaínu. Informovala o tom agentúra AFP.


V stroskotanej lodi na Dunaji našli kokaín za 300 miliónov: Má za tým stáť balkánska mafia

Hovorca polície Georgian Dragan povedal, že v nasadení bolo 14 člnov a niekoľko potápačov, ktorí sa snažili nájsť ďalšie balíčky s kokaínom. Rumunská polícia predtým zaistila viac ako tonu kokaínu zabaleného v 36 igelitových vrecúškach. Tá sa našla 20. marca v lodi, ktorá sa potopila v delte Dunaja. Pravdepodobne ide o časť práve tejto zásielky, poznamenáva AFP.

V súvislosti so zhabaným kokaínom už zadržali dvoch srbských občanov. Podľa prokuratúry ide o 90-percentný kokaín v hodnote stoviek miliónov eur. Polícia uviedla, že minulý utorok vylovili z Čierneho mora ďalších 200 kilogramov kokaínu.

Rumunsko je tranzitnou krajinou, cez ktorú sa do západnej Európy preváža kokaín z Latinskej Ameriky. V roku 2016 rumunská polícia napríklad zhabala v prístavnom meste Konstanca rekordné množstvo 2,5 tony kokaínu pochádzajúceho z Kolumbie. Jeho odhadovaná hodnota bola 600 miliónov eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články