°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Heroínovej Tereze sa do väzenia ísť nechce: Všetko vraj bolo inak, TOTO žiada od súdu

Tereza po vynesení rozsudku.
Tereza po vynesení rozsudku.
Zdroj: Profimedia
03.04.2019 06:55

PRAHA - Češka Tereza Hlůšová, ktorej pakistanský súd v marci udelil trest odňatia slobody na osem rokov a osem mesiacov za pašovanie drog, podala v utorok voči verdiktu odvolanie. Informoval o tom webový portál Novinky.cz s odvolaním sa na denník The Daily Pakistan.


Hlůšová v odvolaní žiada, aby bol rozsudok anulovaný, pretože "popiera skutočné udalosti prípadu". Mladá žena je vo väzbe od 10. januára 2018, keď ju colníci zadržali na letisku v pakistanskom Láhaure. V dvojitom dne kufra údajne ukrývala deväť kíl heroínu. Tereza prešla cez dve kontroly a chystala sa nasadnúť do lietadla do Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, odkiaľ mala pokračovať do Írska.

Tereza po vypočutí rozsudku.
Zdroj: Profiimedia

Hlůšová podľa portálu Novinky.cz tvrdí, že do Pakistanu prišla ako modelka a heroín jej do kufra niekto podstrčil. Okrem trestu odňatia slobody dostala aj pokutu vo výške v prepočte približne 718 eur. Česká republika nemá s Pakistanom dohodu o vydávaní odsúdených osôb, takže svoj trest si musí odpykať ďaleko od svojej rodiny a známych. V prípade, že by podobnej obžalobe v Pakistane čelil miestny občan, mohol by dostať aj trest smrti. Češke však hrozí len dlhoročné väzenie.


Galéria

Tereza po vynesení rozsudku. Tereza po vypočutí rozsudku.

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články