Nepochopiteľný čin rodičov: Doma sa pokúsili obrezať synčeka (†5 mes.), fatálne následky | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Nepochopiteľný čin rodičov: Doma sa pokúsili obrezať synčeka (†5 mes.), fatálne následky

Zdroj: Getty Images
24.03.2019 15:30

RÍM - Päťmesačný chlapec zomrel v Taliansku po tom, ako mu jeho vlastní rodičia doma urobili obriezku. Informovala o tom v nedeľu agentúra ANSA a ďalšie talianske médiá. Chlapec pôvodom z Ghany podľa týchto správ utrpel zástavu srdca, pričom v piatok popoludní ho helikoptérou previezli do nemocnice v Bologni.


V noci na sobotu zomrel. Prokuratúra v talianskom regióne Emilia-Romagna začala incident vyšetrovať ako zabitie. Nejde však o úplne ojedinelý prípad. Vlani v decembri zomrel v Monterotonde pri Ríme po obriezke dvojročný nigérijský chlapec. Jeho brat-dvojča obriezku prežil, skončil však na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici.

Obriezka je v súčasnosti v Taliansku vo verejných zdravotníckych zariadeniach nedostupná. V súkromných nemocniciach je však pre mnohých príliš drahá.
Nepochopiteľný čin rodičov: Doma
Zdroj: SITA

Z decembrového krutého činu mala polícia obviniť 66-ročného Američana pôvodom z Líbye. Chlapček skonal na stratu krvi. Talianske médiá v tom čase uvádzali, že k tragédii došlo v utečeneckom tábore na okraji talianskej metropoly.

Batoľa a jeho dvojča sa už narodili v Taliansku a ich matka podľa portálu msn.com chcela požiadať o azyl v Európe. Obriezka mala byť v tomto prípade údajne prejavom rešpektu ku kultúrnym tradíciám medzi nigérijskými moslimami. A to aj napriek tomu, že žena mala byť katolíčka.


Galéria

Obriezka je v súčasnosti Obriezka je v súčasnosti

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články