Salvini má dôvod na úsmev: Taliansky Senát ho odmietol zbaviť imunity | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Salvini má dôvod na úsmev: Taliansky Senát ho odmietol zbaviť imunity

Matteo Salvini
Matteo Salvini
Zdroj: SITA/Riccardo Antimiani/ANSA via AP
20.03.2019 20:50

RÍM - Taliansky Senát zamietol hlasovaním návrh prokuratúry na začatie právneho konania voči ministrovi vnútra Matteovi Salvinimu v súvislosti s augustovým "únosom" migrantov. V stredu o tom informovala agentúra DPA.


"Moja správa (navrhujúca rozhodnutie v Salviniho prospech) získala 232 hlasov za," uviedol pre taliansku tlačovú agentúru ANSA poslanec konzervatívnej opozičnej strany Forza Italia Maurizio Gasparri. Ako uvádza DPA, podpora 232 senátorov predstavuje výrazne nadpolovičnú väčšinu všetkých hlasov v talianskom Senáte.

Salvini, ktorý vedie pravicovú stranu Liga Severu, bol obvinený po tom, ako v auguste desať dní odmietal povoliť skupine vyše 150 migrantov na palube lode pobrežnej stráže, aby sa vylodili v Taliansku.

Členovia protisystémového Hnutia piatich hviezd (M5S), ktoré je koaličným partnerom Ligy Severu, sa v pondelkovom on-line hlasovaní v rámci strany rozhodli v prospech ponechania Salviniho imunity. Výsledok hlasovania poskytol východiskovú pozíciu pre členov Senátu z radov M5S. M5S presadzuje tvrdé postoje v otázkach výhod pre politikov vrátane imunity. Prípadný súdny proces so Salvinim by však podľa DPA mohol viesť k vládnej kríze.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články