Venezuela nepožiadala Rusko o vojenskú pomoc, vyhlásil vplyvný diplomat Ščetinin | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Venezuela nepožiadala Rusko o vojenskú pomoc, vyhlásil vplyvný diplomat Ščetinin

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Ariana Cubillos
11.02.2019 16:05

MOSKVA - Vplyvný ruský diplomat Alexander Ščetinin v pondelok vyhlásil, že Venezuela nepožiadala Rusko o vojenskú pomoc počas politickej krízy, ktorá sa odvíja v tejto latinskoamerickej krajine.


Šéf úseku ruského ministerstva zahraničných vecí pre Latinskú Ameriku Ščetinin uviedol, že Moskva nedostala od Caracasu žiadnu takúto žiadosť. Ščetininove vyjadrenia priniesli ruské tlačové agentúry a následne agentúra AP. Ščetinina v pondelok vyzvali, aby porovnal situáciu vo Venezuele so Sýriou, kde Rusko vedie vojenskú operáciu na podporu vlády prezidenta Bašára Asada. Diplomat odpovedal, že medzi Sýriou a Venezuelou je "veľký rozdiel", ale svoje slová bližšie nevysvetlil.

Ruský diplomat zároveň dôrazne varoval Spojené štáty pred vyzývaním venezuelskej armády, aby prestala podporovať prezidenta Nicolása Madura, pretože to predstavuje "nemysliteľné zasahovanie do záležitostí suverénnej krajiny".

Spojené štáty, ako aj časť latinskoamerických a európskych krajín predtým uznali za dočasného prezidenta Venezuely vodcu tamojšej opozície a predsedu parlamentu Juana Guaidóa, ktorý sa v januári sám vymenoval do najvyššej funkcie v krajine s odôvodnením, že vlaňajšie opätovné zvolenie Madura bolo nedemokratické.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články