Mimoriadne tragické obdobie v Mexiku: Smrť ďalšieho novinára, strelec ho zabil v reštaurácii | Topky.sk

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Mimoriadne tragické obdobie v Mexiku: Smrť ďalšieho novinára, strelec ho zabil v reštaurácii

Novinár Jesús Eugenio Ramos Rodríguez
Novinár Jesús Eugenio Ramos Rodríguez
Zdroj: Facebook/Jesús Eugenio Ramos Rodríguez
09.02.2019 20:27

MEXIKO - Ďalšou obeťou násilia z radov zamestnancov médií v Mexiku sa v sobotu stal rozhlasový novinár Jesús Ramos Rodríguez, ktorého zastrelili v reštaurácii v meste Emiliano Zapata v štáte Tabasco.


Ramos bol moderátorom spravodajských relácií rozhlasovej stanice 99.9 FM, kde pracoval viac ako 20 rokov. Jesús Ramos Rodríguez je od začiatku roku 2019 už druhým novinárom zavraždeným v Mexiku. 

Novinár Jesús Eugenio Ramos
Zdroj: Facebook/Jesús Eugenio Ramos Rodríguez

Prvou tohtoročnou obeťou vrahov sa stal 20. januára riaditeľ komunitného rádia Rafael Murúa Manríquez, ktorého telo sa našlo v priekope pri ceste medzi mestami Santa Rosalia a San Ignacio v štáte Baja California Sur. Murúa bol zaradený do vládneho programu na ochranu novinárov a ľudskoprávnych aktivistov.

Mexiko je po Sýrii a Afganistane treťou najnebezpečnejšou krajinou na svete pre výkon novinárskeho povolania, konštatovala v decembri roku 2018 organizácia Reportéri bez hraníc. Od roku 2000 v Mexiku zabili viac ako 100 novinárov a vlani ich v rôznych častiach krajiny zabili desať. Veľká väčšina týchto vrážd zostáva nepotrestaná. ​


Galéria

Novinár Jesús Eugenio Ramos Novinár Jesús Eugenio Ramos

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články