Modelka mala dôkazy o prepojení Trumpa a Putina: Pozrite, čo s nimi spravila | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Modelka mala dôkazy o prepojení Trumpa a Putina: Pozrite, čo s nimi spravila

Donald Trump a Vladimir Putin
Donald Trump a Vladimir Putin
Zdroj: SITA/AP/Pablo Martinez Monsivais
01.02.2019 21:35

MOSKVA - Bieloruská modelka Anastasia Vašukevič už nedisponuje dôkazmi o prepojení amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina a o tom, že Putin Trumpovi pomohol dostať sa k moci. Vyše 16 hodín obrazového a zvukového materiálu, ktorý tieto prepojenia mal jednoznačne dokazovať, odovzdala podľa vlastných slov Olegovi Deripaskovi, ruskému magnátovi, ktorý je blízky Putinovi.


Ako Vašukevič povedala v piatok pre agentúru AP, keďže záznamy zobrazujú práve Deripasku a jeho vyjadrenia o prepojeniach medzi Trumpom a Putinom, rozhodla sa, že "patria jemu" a preto mu ich odovzdala. "Nechcem mať už žiadne ďalšie problémy," povedala modelka, pričom toto bola podľa nej ďalšia vec, ktorá prispela k jej rozhodnutiu materiálov sa zbaviť.

Vašukevič, ktorá je na internete známa pod menom Nastya Rybka, strávila takmer rok od februára 2018 v thajskom väzení, kam sa dostala za to, že v Thajsku spoluorganizovala "sexuálny tréningový seminár". V polovici januára jej thajský súd výkon trestu prerušil a thajské úrady rozhodli o jej vyhostení z krajiny a deportácii do Moskvy, kde ju hneď na letisku zatkla ruská polícia. Oficiálnym dôvodom jej zatknutia boli podľa ruských úradov podozrenia, že sa mala podieľať na podnecovaní k prostitúcii, za čo jej hrozí až šesť rokov väzenia.

Anastasia Vašukevič
Anastasia Vašukevič
Zdroj: SITA/AP/Sakchai Lalit

Modelka predtým z thajského väzenia posielala podľa amerických diplomatov odkazy americkému veľvyslanectvu, ktoré žiadala, aby jej vybavilo politický azyl v USA, a na výmenu ponúkala Američanom údajné dôkazy o prepojení Trumpa a Putina. Malo ísť o nahrávky zachytávajúce Deripasku, z ktorých sú prepojenie Trumpa a Putina a snaha Moskvy o dosadenie Trumpa na post amerického prezidenta podľa nej úplne jasné. Modelka však už počas pobytu v thajskom väzení svoju ponuku smerom k Američanom stiahla a uviedla, že tieto informácie radšej zverejniť nechce, pričom k tomuto rozhodnutiu údajne dospela po rozhovore s Deripaskom.


Galéria

Donald Trump a Vladimir Anastasia Vašukevič

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články