°C

Pondelok, 1. marec 2021. Meniny má Albín, zajtra Anežka.

Lupič chcel obrať krásku (26) o mobil: Zápasníčka UFC mu dala príučku, FOTO dobitého muža

Zdroj: Instagram/Dana White
10.01.2019 22:00

RIO DE JANEIRO - Zápasníčka organizácie UFC Polyana Viana (26) sa stala hviezdou novinových titulkov po tom, čo svojím bojovým umením zneškodnila v brazílskom meste Rio de Janeiro lupiča, ktorý sa ju chystal obrať o mobilný telefón. Fotografia jeho doriadenej tváre obletela svet.


Neskutočná lúpež v Taliansku: VIDEO Za scenár by sa nehanbil ani Segal, muži uchmatli milióny

Nemenovaný lupič si v sobotu večer vyhliadol ako svoju obeť na pohľad krehkú krásku, ktorá čakala pred svojím apartmánom na taxík. Najprv sa jej opýtal koľko je hodín, no potom od nej požadoval, aby mu dala svoj mobilný telefón, pretože je ozbrojený. To však nemal robiť.

Lupič chcel obrať krásku
Zdroj: Instagram/Polyana Viana

Podľa CNN Sport sa bojovníčka zmiešaných bojových umení rozhodla účinne brániť. Zasadila mu dva presne mierené údery a kop predtým, ako ho chytila zozadu za hrdlo a spacifikovala. Viana držala muža až do príchodu polície, ktorá útočníka zatkla. Nakoniec sa ukázalo, že údajnou zbraňou bola iba kartónová atrapa.

Lupič chcel obrať krásku
Zdroj: Instagram/Polyana Viana

"Už keď sa priblížil, pomyslela som si, že ak je ten chlap zlodej, urobím toto a tamto, už som vedela, čo budem robiť," povedala Viana pre CNN Sport. "Neurobila som to impulzívne, bola som pokojná," dodala.

Obrázok krvou zaliatej tváre zločinca zverejnil na svojom Instagrame šéf organizácie UFC Dana White. "Na ľavej strane je Polyana Viana, jedna z našich UFC bojovníčok, na druhej chlapík, ktorý sa ju snažil okradnúť," uviedol White.

Lupič chcel obrať krásku
Zdroj: Instagram/Dana White

Po tom, čo sa o incidente dozvedela verejnosť, dostala Viana množstvo správ od jej fanúšikov, rodiny a priateľov, na ktoré ani nestíha odpovedať. Všetci chceli vedieť, či je v poriadku a nebola zranená. Podľa nej sa však po tejto nepríjemnej skúsenosti nič nezmenilo, snaží sa ďalej intenzívne trénovať, ale ostatným radí, aby sa ňou nenechali inšpirovať, ak by sa ocitli v podobnej situácii.

Lupič chcel obrať krásku
Zdroj: Instagram/Polyana Viana

"Neodporúčala by som to. Ja som trénovaná bojovníčka. Vedela som, ako sa môžem brániť, pretože mám skúsenosti, takže som dokázala zostať pokojná," uviedla Viana.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články