Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

V známej turistickej destinácii si vydýchli: Tropická búrka nespôsobila väčšie škody

Tropická búrka Pabuk nespôsobila väčšie škody.Galéria fotiek (1)
Tropická búrka Pabuk nespôsobila väčšie škody.
Zdroj: SITA/AP Photo/Sumeth Panpetch

BANGKOK - Bez rozsiahlejších následkov sa zaobišiel prechod tropickej búrky Pabuk cez územie Thajska, kde úrady predtým varovali pred silným vetrom, vlnobitím a záplavami. V sobotu výstrahu opäť odvolali a búrku prekategorizovali na tropickú tlakovú níž, informovala tlačová agentúra DPA.


Víchrica a prudký dážď zasiahli aj viacero ostrovov vyhľadávaných dovolenkármi, pričom z niektorých miest hlásili vyvrátené stromy, strhnuté strechy a výpadky v dodávkach elektriny. Objavili sa i záplavy, následky však nezodpovedajú očakávanému rozsahu. Premávka leteckých a trajektových liniek využívaných turistami má byť v priebehu víkendu obnovená.

Tropická búrka Pabuk zasiahla južné Thajsko v čase vrcholiacej dovolenkovej sezóny. Z tamojších dovolenkových rajov už od začiatku tohto týždňa odišli do bezpečia tisíce ľudí. Vláda uzavrela dve veľké letiská, obmedzila námornú dopravu a pripravila pre ľudí žijúcich hlbšie vo vnútrozemí náhradné prístrešky. Meteorológovia predpokladali, že Pabuk bude najničivejšou tropickou búrkou, aká zasiahla Thajsko od roku 1989. V tomto roku si tajfún Gay vyžiadal 800 mŕtvych. ​

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články