Nečakaná streľba uprostred Kolína: Polícia zadržala jedného muža, vybavovanie si účtov gangu | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Nečakaná streľba uprostred Kolína: Polícia zadržala jedného muža, vybavovanie si účtov gangu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.01.2019 16:53

BERLÍN - V centre západonemeckého Kolína nad Rýnom sa dnes ozvali výstrely. V blízkosti dómu bol zadržaný muž so strelnou zbraňou, informoval server denníka Bild. Podľa svedkov z miesta ušli muž a žena a ďalší muž odišiel pešo. Podľa polície by incident mohol súvisieť s pôsobením motorkárskych gangov. Médiá nehovoria o žiadnych prípadných zranených.


Polícia podľa Bildu zadržala jedného podozrivého pri stanici metra Breslauer Platz po streľbe, ktorá sa odohrala krátko po 14:00 SEČ neďaleko kolínskej katedrály či priľahlého hlavnej stanice. Podľa očitých svedkov z miesta činu ušli v osobnom automobile jeden muž a žena a ďalší muž sa vydal pešo smerom k brehu Rýna.
 
Streľba sa odohrala pred budovou v ulici Alteburger Strasse. Polícia okolie objektu uzavrela. Polícia nevylučuje, že sa vo vnútri nachádzajú ďalší ozbrojenci. Dom prišlo prehľadať špeciálne policajné komando. Zadržaným mužom je podľa Bildu člen motorkárskeho gangu. Polícia teraz vyšetruje, či čin nesúvisí s vybavovaním účtov v prostredí motorkárskych gangov.

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články