Letisko v Hannoveri znovu otvorili: Auto vrazilo do areálu, nečakané rozuzlenie prípadu | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Letisko v Hannoveri znovu otvorili: Auto vrazilo do areálu, nečakané rozuzlenie prípadu

Zdroj: TASR/DPA/Holger Hollemann
29.12.2018 20:39

HANNOVER - Muž, ktorý svojím autom s poľským evidenčným číslom v sobotu okolo 15.30 h vošiel na plochu letiska v nemeckom meste Hannover, ktoré následne prerušilo prevádzku, bol pod vplyvom drog. Informovala o tom televízna stanica NDR s odvolaním sa na políciu.


Test na drogy ukázal prítomnosť kokaínu a amfetamínov v organizme muža, ktorého totožnosť zatiaľ nie je známa, keďže pri sebe nemal doklady. Má okolo 25 rokov a pochádza z Európy. Polícia ešte nepozná motív jeho konania, terorizmus však vylúčila.

Podľa polície strieborné BMW prerazilo jednu z letiskových brán a podarilo sa mu dostať na odstavnú plochu, ktorá sa nachádza v bezpečnostnej zóne letiska, kam nemajú prístup nepovolané osoby. Vodič následne pokračoval v jazde niekoľko sto metrov za jedným lietadlom, kým sa vozidlo podarilo zastaviť a muža zadržať.

Letisko v Hannoveri znovu
Zdroj: TASR/DPA/Holger Hollemann

Prevádzka letiska bola po tomto incidente preventívne pozastavená, čo sa dotklo najmenej 13 odletov a 21 príletov. Krátko po 20.00 h ju však obnovili, uviedla agentúra DPA. V čase incidentu na letisku podľa informácií NDR práve pristával stroj gréckej spoločnosti Aegean Airlines, ktorý mal zadržaný muž vozidlom sledovať.

Letisko v Hannoveri znovu
Zdroj: TASR/DPA/Holger Hollemann

Letisko Hannover-Langenhagen je najväčším letiskom v spolkovej krajine Dolné Sasko a dôležitým uzlom pre vnútroštátne i medzinárodné lety. Zároveň je domovským letiskom aerolínií TUIfly. Vlani vybavilo 5,87 milióna cestujúcich.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články