FOTO Horor v luxusnom ubytovaní pre milovníkov safari v Afrike: Nabudený slon zabil sprievodcu | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

FOTO Horor v luxusnom ubytovaní pre milovníkov safari v Afrike: Nabudený slon zabil sprievodcu

Mark Lautenbach
Mark Lautenbach
Zdroj: Facebook
22.12.2018 18:00

KAPSKÉ MESTO - Jeden z najlepších safari sprievodcov v Južnej Afrike bol ušliapaný na smrť sloním samcom v ruji. Po tom, čo rozhnevané zviera prerazilo plot a dostalo sa k turistickému ubytovaniu Leopard Rock Lodge, pokúsil sa ho Mark Lautenbach (†33) odplašiť, aby sa vrátilo naspäť. Testosterónom nabitý kolos však na neho zaútočil a spôsobil mu rozsiahle zranenia.


Americký pár o chlp unikol hrôze v Keni: VIDEO Útok banditov s mačetami a zbesilý útek autom

Mark Lautenbach bol podľa portálu MailOnline profesionálnym fotografom, manažérom a vedúcim sprievodcom v Leopard Rock Lodge, ktorý sa nachádza v 70-tisíc hektárovej chránenej oblasti Madikwe v blízkosti Národného parku Kruger. Ubytovanie zahŕňa päť luxusných chát s úžasným výhľadom na prírodu, pričom v okolí žijú slony, byvoly, leopardy, levy aj nosorožce.

FOTO Horor v luxusnom
Zdroj: Facebook

Aj keď pre dovolenkárov túžiacich po dobrodružstve má takáto symbióza určite svoje čaro, treba rátať aj s prítomnosťou istého nebezpečenstva, aj keď sa nachádza za plotom. "Keď je sloní samec v ruji, stáva sa extrémne nebezpečným a vysiela posolstvo k samiciam, že je pripravený sa páriť, " dodal miestny odborník s tým, že taktiež dáva ostatným rivalom na známosť, aby mu nestáli v ceste. Toto obdobie môže trvať niekoľko týždňov alebo dokonca niekoľko mesiacov.

FOTO Horor v luxusnom
Zdroj: Facebook

"Tento slon bol starší samec a veľmi veľký, prerazil plot a dostal sa do ubytovacích priestorov, čím sa stal potenciálne veľmi veľkým nebezpečenstvom pre všetkých. Mark je odborník a mal veľa stretnutí so sloním samcom, ale niečo sa totálne pokazilo a zamestnanci hovoria, že už nemohli nič robiť," dodal.

FOTO Horor v luxusnom
Zdroj: Facebook

Expertka na slony, doktorka Michelle Henleyová z organizácie Save the Elephants, uviedla: "Musíte byť dvojnásobne opatrní, keď narazíte na slonie samce v ruji, pretože sú oveľa agresívnejšie." V takom prípade je lepšie sa k nim nepribližovať a radšej sa im už z diaľky vyhnúť.


Galéria

Mark Lautenbach

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články