Slovenská firma získala kontrakt v súťaži pre NATO: Overovať budú bezpečnosť systémov | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Slovenská firma získala kontrakt v súťaži pre NATO: Overovať budú bezpečnosť systémov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Olivier Matthys
07.12.2018 16:40

BRATISLAVA - Slovenská firma Aliter Technologies získala multimiliónový kontrakt v súťaži pre NATO. Pracovať bude na odstraňovaní nedostatkov informačno-komunikačných spôsobilostí Severoatlantickej aliancie.


"Sme hrdí na to, že práve nám sa ako jednej z mála spoločností zo Slovenska podarilo uspieť v takej veľkej súťaži. Plníme tým svoju víziu neustále rozširovať naše portfólio do celého sveta," povedal riaditeľ spoločnosti Peter Dostál.

Slovenská firma s pobočkou v kanadskom Toronte bude v multimiliónovom kontrakte dodávať riešenia na odstraňovanie nedostatkov balíka informačno-komunikačných spôsobilostí NATO, konkrétne pre systém Dragonfly. "Ten je centrálnym komponentom balíka a kombinuje najmodernejšie technologické riešenie s vysokým výkonom, informačnou bezpečnosťou a aplikáciami pre vybudovanie nasaditeľného veliteľstva NATO," vysvetlil Dostál.

Nedostatky v systéme Dragonfly plánuje spoločnosť riešiť modernou a bezpečnou infraštruktúrou vrátane hardvéru a softvéru pre zabezpečenie potrebného výpočtového výkonu, dátových úložísk, riadenia, virtualizácie, zálohovania či DR riešenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články