Úmrtie exprezidenta Georgea Busha staršieho: Trump osobne kondoloval pozostalej rodine | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Úmrtie exprezidenta Georgea Busha staršieho: Trump osobne kondoloval pozostalej rodine

Donald a Melania Trumpovci si uctili bývalého republikánskeho prezidenta Georgea H. W. Busha
Donald a Melania Trumpovci si uctili bývalého republikánskeho prezidenta Georgea H. W. Busha
Zdroj: SITA/AP Photo/Patrick Semansky
05.12.2018 07:15

WASHINGTON - Prezident USA Donald Trump v utorok osobne kondoloval smútiacej rodine Bushovcov k úmrtiu exprezidenta Georgea Busha staršieho, ktorý zomrel v piatok vo veku 94 rokov. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.


Trump sa stretol s pozostalými v rezidencii Blair House nachádzajúcej sa pri Bielom dome, v ktorej sa Bushovci ubytovali pred stredajším štátnym pohrebom vo Washingtone. Syn zosnulého, taktiež bývalý prezident, George W. Bush, sa s Trumpom a jeho manželkou zvítal v utorok popoludní pred budovou Blair House a pozval ich dovnútra na súkromnú návštevu. Manželka Georgea Busha mladšieho ešte predtým navštívila Biely dom, kde jej Melania Trumpová predviedla vianočnú výzdobu. 

Počas stredajšieho štátneho pohrebu vo washingtonskej Národnej katedrále bude údajne Donald Trump sedieť v prvom rade, ale pohrebnú reč neprednesie. Bushovci podľa denníka Washington Post prisľúbili Trumpovi, že smútoční rečníci sa vyhnú kritike na jeho adresu. Vzťahy Donalda Trumpa s republikánskym establišmentom, do ktorého patrí aj vplyvná rodina Bushovcov, boli poznačené napätím a nevraživosťou už od čias jeho prezidentskej kampane. Od piatkového úmrtia 41. prezidenta USA však súčasný šéf Bieleho domu robí gestá, ktorými demonštruje svoje zmierenie s Bushovcami. 

Trumpovci si už v pondelok večer uctili pamiatku zosnulého v rotunde washingtonského Kapitolu, kde je do stredajšieho pohrebu vystavená rakva s jeho telom. Podľa agentúry AFP tam prišlo exprezidentovi vzdať hold už viac ako 26.000 ľudí. Donald Trump v apríli neprišiel na pohreb manželky Georgea H. W. Busha Barbary. Na pohrebných obradoch v texaskom Houstone bola vtedy prítomná len Melania Trumpová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články