Ďalší zlom v prípade otravy Skripaľa: Novinári poznajú skutočnú identitu Petrova, je z rozviedky | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Ďalší zlom v prípade otravy Skripaľa: Novinári poznajú skutočnú identitu Petrova, je z rozviedky

Alexandr Jevgenjevič Miškin alias Alexandr Petrov
Alexandr Jevgenjevič Miškin alias Alexandr Petrov
Zdroj: SITA/Bellingcat via AP
08.10.2018 22:10

MOSKVA - Druhým Rusom, ktorý je zodpovedný za otrávenie bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, je lekár ruskej vojenskej rozviedky GRU. Muž, doteraz známy ako Alexandr Petrov, sa v skutočnosti volá Alexandr Jevgenjevič Miškin, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na investigatívnu webovú stránku Bellingcat.


Tá uviedla, že pri identifikácii boli využité viaceré otvorené zdroje, svedectvá ľudí poznajúcich túto osobu, či oskenovaná kópia jeho pasu s priezviskom Miškin.   

Alexandr Jevgenjevič Miškin alias
Zdroj: SITA/Bellingcat via AP

Približne pred dvoma týždňami táto investigatívna stránka odhalila totožnosť prvého z páchateľov útoku na Skripaľa, ktorého britské úrady identifikovali ako Ruslana Boširova. V skutočnosti ide podľa Bellingcatu o plukovníka GRU Anatolija Čepigu.

Dokumenty Alexandra Jevgenjeviča Miškina
Zdroj: SITA/Bellingcat via AP

K útoku na Skripaľa a jeho dcéru Juliju došlo 4. marca v anglickom meste Salisbury a bola pri ňom použitá nervovoparalytická látka novičok. Británia z jeho uskutočnenia podozrieva agentov GRU Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Rusko obvinenia z pokusu o zavraždenie Skripaľa a jeho dcéry od začiatku odmieta a tvrdí, že Boširov a Petrov sú civilisti, ktorí Salisbury navštívili ako turisti.
 


Galéria

Alexandr Jevgenjevič Miškin alias Alexandr Petrov alias Alexandr

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články