Orbán má na krku žalobu od opozície: Nepáčia sa im lety s oligarchami, smrdí to korupciou | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Orbán má na krku žalobu od opozície: Nepáčia sa im lety s oligarchami, smrdí to korupciou

Viktor Orbán
Viktor Orbán
Zdroj: SITA/AP Photo/Kerstin Joensson
02.10.2018 20:20

BUDAPEŠŤ - Maďarská opozičná strana Jobbik podala na generálnu prokuratúru žalobu na predsedu vlády Viktora Orbána za prijímanie úplatkov. Informoval o tom v utorok spravodajský server 444.hu, podľa ktorého Jobbik vo vyhlásení uviedol, že premiér prijíma drahé dary od oligarchov blízkych vláde, ktorí potom získavajú miliardové štátne zákazky.


Jobbik ako príklad uviedol minulotýždňovú cestu premiéra na zápas futbalového klubu Videoton FC v Sofii lietadlom majiteľa klubu a podnikateľa Istvána Garancsiho.

Opozičné strany sa v pondelok v parlamente v rámci hodiny otázok pýtali Orbána, či je v poriadku, že na športové podujatia lieta súkromnými lietadlami podnikateľov. Predseda vlády povedal, že 30 rokov cestoval na zápolenia maďarských športovcov takýmto spôsobom a rovnako bude cestovať aj naďalej.

Podľa Jobbiku sa premiér v pondelňajšej reakcii v podstate priznal k úplatku. Poslanec Jobbiku Tamás Pintér pripomenul, že keď sa v lete pýtal na cesty predsedu vlády, štátny tajomník úradu vlády Csaba Dömötör ešte tvrdil, že Orbán si lety platí z vlastných peňazí.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články