Útok na Sýrčana vo Wismare: Zadržali muža, ktorý mal byť jedným z útočníkov | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Útok na Sýrčana vo Wismare: Zadržali muža, ktorý mal byť jedným z útočníkov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
30.08.2018 19:25

SCHWERIN - Jedného z pravdepodobných páchateľov stredajšieho útoku na 20-ročného Sýrčana v meste Wismar v nemeckej spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko sa polícii podarilo zadržať. Prokuratúra teraz skúma možnosť uvalenia väzby na podozrivého - 26-ročného muža z Wismaru, ktorého vyšetrovatelia podrobujú výsluchu. Informoval o tom vo štvrtok Severonemecký rozhlas (NDR).


Podľa NDR kriminalisti predtým vypočuli aj napadnutého prisťahovalca. Polícia však naďalej pátra po svedkoch incidentu, ktorého pozadie zostáva nejasné. K prepadu Sýrčana malo podľa pôvodných informácií dôjsť v stredu v neskorých večerných hodinách v miestnom parku. Mladého muža napadla trojica nemecky hovoriacich mužov, ktorí ho urážali xenofóbnymi výrazmi, zhodili ho na zem a jeden z nich ho zbil reťazou.

Sýrčana po ošetrení v nemocnici, kde mu popri odreninách diagnostikovali aj zlomeninu nosa, prepustili do domáceho liečenia. Starosta Wismaru Thomas Beyer netajil pobúrenie nad činom a konštatoval, že je dôsledkom pogromovej nálady v Nemecku, ktorá sa rozšírila už aj na Wismar. Konflikty medzi miestnymi občanmi a utečencami však nie sú v tomto meste novinkou a každodenný rasizmus je tam podľa znalcov pomerov realitou. Zainteresovaní by preto privítali viac podpory od miestnych politikov i polície.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články