°C

Štvrtok, 27. február 2020. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

FOTO Samovražedný útok v Kábule: Zomrelo 46 ľudí, 67 zranených

Zdroj: SITA/AP Photo/Rahmat Gul
15.08.2018 17:15

KÁBUL - Na 48 stúpol počet mŕtvych po stredajšom samovražednom bombovom útoku na vzdelávacie stredisko nachádzajúce sa v šiitskej štvrti v západnej časti afganskej metropoly Kábul. Zranenia utrpelo najmenej 67 ďalších ľudí, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na afganské ministerstvo zdravotníctva. Úrady predtým uvádzali najmenej 25 mŕtvych a 35 zranených.


Podľa afganských úradov sa atentátnik zameral na súkromnú budovu, v ktorej študovala skupina stredoškolských absolventov a absolventiek na univerzitné prijímacie skúšky. Výbuch viedol k streľbe zo strany afganských hliadok v oblasti, čo vyvolalo domnienky o viacerých útočníkoch. Všetko však naznačuje, že bol do útoku zapojený len jeden atentátnik, píše agentúra AP.

FOTO Samovražedný útok v
Zdroj: SITA/AP Photo/Rahmat Gul

Člen šiitskej duchovnej rady v Kábule Džavád Ghawárí z útoku obvinil extrémistickú skupinu Daeš, ktorá sa v minulosti pri útokoch zamerala aj na šiitské mešity, školy a kultúrne centrá. Ako uviedol, za uplynulé dva roky len v samotnom Kábule bolo najmenej 13 útokov na šiitskú komunitu. Militantné hnutie Taliban krátko po útoku poprelo svoju účasť na ňom.

FOTO Samovražedný útok v
Zdroj: SITA/AP Photo/Rahmat Gul


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články