Vlná horúčav v Severnej Kórei zničila úrodu: Červený kríž varuje pred potravinovou krízou | Topky.sk

Utorok, 19. február 2019. Meniny má Vlasta, zajtra Lívia.

Vlná horúčav v Severnej Kórei zničila úrodu: Červený kríž varuje pred potravinovou krízou

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
10.08.2018 13:30

ŽENEVA - Vlna horúčav v Severnej Kórei viedla k uschnutiu úrody ryže, kukurice a iných plodín na poliach, čo môže mať "katastrofálne dôsledky". Uviedla to v piatok Medzinárodná federácia Červeného kríža a Červeného polmesiaca (MFČK/ČP).


Najväčšie svetové hnutie snažiace sa znižovať utrpenie ľudí v núdzi varovalo pred rizikom "úplnej krízy potravinovej bezpečnosti" v tejto izolovanej krajine zasiahnutej medzinárodnými sankciami. MFČK/ČP podľa agentúry Reuters upozornilo na podvýživu u detí, ktorá by sa mohla ešte zhoršiť. V Severnej Kórei nepršalo od začiatku júla a teploty dosahovali v celej krajine v priemere 39 stupňov Celzia. Zrážky sa očakávajú v polovici augusta.

MFČK/ČP pomáha miestnemu Červenému krížu podporovať 13.700 osôb, ktoré patria k najzraniteľnejším z pohľadu potravinovej bezpečnosti. Hnutie rozmiestnilo v Severnej Kórei podporné tímy a poskytlo 20 vodných čerpadiel na zavlažovanie v najviac postihnutých oblastiach. Bezpečnostná rada OSN schválila sériu sankcií opatrení voči Severnej Kórei v snahe vyvinúť tlak na Pchjongjang, aby sa vzdal programu vývoja jadrových zbraní.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články