°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Pomsta za smrtiaci útok nákladiakom v Štokholme: Strojcu útoku Akilova napadol spoluväzeň

Rachmat Akilov
Rachmat Akilov
Zdroj: twitter/Joachimsa
10.08.2018 13:00

ŠTOKHOLM - Podporovateľ teroristickej organizácie Daeš, Uzbek Rachmat Akilov, ktorý si odpykáva doživotný trest pre vlaňajší útok nákladným autom v Štokholme s piatimi obeťami, sa stal terčom útoku spoluväzňa. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.


K napadnutiu Akilova došlo ešte minulý týždeň v prísne stráženej väznici v mestečku Kumla v stredošvédskom kraji Örebro (západne od Štokholmu), kde si Akilov odpykáva trest, uviedla švédska štátna televízia SVT. Útočníkom mal byť člen zločineckej skupiny, ktorý vstúpil do Akilovovej väzenskej cely a niekoľkokrát ho udrel. Motívom bola údajne pomsta za smrtiaci útok nákladným automobilom, ktorý Uzbek vykonal v apríli 2017 v centre Štokholmu.

Väzňov podľa televízie v súčasnosti držia izolovane od seba. Polícia incident vyšetruje, podrobnosti o rozsahu zranení Akilova však nezverejnila. Štyridsaťročného Akilova odsúdili na doživotný trest v júni. Štokholmský okresný súd ho uznal za vinného z terorizmu, piatich prípadov vraždy a ohrozenia verejnosti. Akilov je podľa súdu vinný aj zo 119 prípadov pokusu o vraždu, ktoré boli označené ako pokusy o teroristické činy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články