Šokujúce obvinenie umelkýň: Šéf rakúskeho festivalu vážnej hudby je sexuálny predátor | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Šokujúce obvinenie umelkýň: Šéf rakúskeho festivalu vážnej hudby je sexuálny predátor

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.07.2018 18:15

KUFSTEIN - Známe hudobné podujatie Tirolský festival Erl, ktoré sa koná v tejto rakúskej obci neďaleko Kufsteinu dvakrát ročne, má dlhoročnú tradíciu nielen v propagácii klasickej hudby, ale aj v sexuálnom obťažovaní umelkýň, ktoré na ňom vystupujú.


Päť z nich to uvádza v otvorenom liste, ktorý v stredu zverejnili rakúske médiá. Sexuálneho obťažovania sa podľa nich dlhé roky, konkrétne už od roku 1998, dopúšťa umelecký riaditeľ festivalu, známy rakúsky dirigent Gustav Kuhn.

Pod otvoreným listom sú podpísané bieloruská huslistka Aliona Dargel, albánska huslistka Ninela Lamaj a operné speváčky Mona Somm zo Švajčiarska a Julia Oesch a Bettine Kampp z Nemecka. Umelkyne tvrdia, že dirigent Kuhn ich proti ich vôli bozkával, obchytkával, obťažoval a verejne ponižoval. Na tieto skutočnosti podľa vlastných slov upozorňovali už niekoľko rokov, no bezvýsledne. "Sme rozhorčené, že napriek dostupnosti faktov neboli doteraz vyvodené žiadne dôsledky," píše sa v otvorenom liste.

Kuhn na vyjadrenie umelkýň zatiaľ nereagoval. Jeho právny zástupca Michael Krüger im odkázal, že jeho mandant sa bude proti ich obvineniam brániť súdnou cestou a ich otvorený list "považuje jednoducho za nezodpovedný".


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články