Starček (91) nechtiac strčil do dievčatka: VIDEO Drastické dôsledky pre prisťahovalca | Topky.sk

Pondelok, 10. december 2018. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Starček (91) nechtiac strčil do dievčatka: VIDEO Drastické dôsledky pre prisťahovalca

Rodolfo Rodríguez skončil v nemocnici.
Rodolfo Rodríguez skončil v nemocnici.
Zdroj: CBS Los Angeles
11.07.2018 19:00

LOS ANGELES - Americká polícia vyšetruje násilný útok, ktorého obeťou sa v Los Angeles stal 91-ročný prisťahovalec z Mexika. Podľa svedkov na neho zaútočila miestna žena betónovou tehlou, načo sa k útoku pridala skupina mladíkov. Starec, ktorý v USA žije legálne, skončil v nemocnici s rozbitou lícnou kosťou a zlomenými rebrami, napísal denník The Washington Post.


Dánsko nazýva štvrte s prisťahovalcami getá: Vláda stratila trpezlivosť, tvrdé opatrenia

Mexický dôchodca Rodolfo Rodríguez podľa svedkov incidentu minulú stredu na chodníku nechtiac strčil do mladej dievčiny, ktorej matka sa na neho vzápätí oborila. Udrela ho tehlou a kričala, aby sa "vrátil do svojej krajiny".

"Snažila som sa mu pomôcť, ale tá žena kričala: Ak sem prídeš, udriem do tvojho auta rovnakou tehlou," povedala washingtonskému denníku Misbel Borjasová, ktorá celú udalosť odfotila a zbitého starca natočila.

Starček (91) nechtiac strčil
Zdroj: CBS Los Angeles

K útočníčke sa podľa nej vzápätí pridala skupinka mladých mužov, ktorí Rodrígueza obvinili, že sa snažil dievča uniesť. Kopali do neho, keď už ležal na zemi, a šliapali mu na hlavu. Prípad teraz vyšetruje losangeleská polícia, ktorá nezverejnila žiadne podrobnosti.

Podľa štatistík zverejnených americkými médiami vzrástol v minulom roku počet násilných činov spáchaných proti hispánskej populácii v Kalifornii o viac než 50 percent. Prezident Donald Trump od svojho vlaňajšieho nástupu do funkcie razí ostrú protiprisťahovaleckú politiku a hovorí o tom, že by USA mali deportovať imigrantov pobývajúcich v krajine nelegálne bez rozhodnutia súdov.


Galéria

Rodolfo Rodríguez skončil v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/CBS Los Angeles

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články