Bývalý strážca Usámu bin Ládina bol zadržaný: Nasledovať bude pravdepodobne vyhostenie | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Bývalý strážca Usámu bin Ládina bol zadržaný: Nasledovať bude pravdepodobne vyhostenie

Sami A.
Sami A.
Zdroj: YouTube/SpiegelTV
25.06.2018 17:29

BOCHUM - Tunisana Samiho A. (42), bývalého bodyguarda šéfa teroristickej siete al-Káida Usámu bin Ládina, zadržali v pondelok na policajnom okrsku v nemeckom meste Bochum, kam sa pravidelne chodil hlásiť.


Dôvodom je príprava jeho deportácie zo spolkovej republiky do vlasti na severe Afriky po tom, čo Spolkový úrad pre migráciu a utečencov stiahol v minulosti vyhlásený stop vyhosteniu tohto migranta. Informáciu priniesli Západonemecký rozhlas (WDR) i tlačové agentúry DPA a AP s odvolaním sa na hovorcu spomínanej inštitúcie.

Tunisan žije v meste Bochum od roku 2005, má manželku a deti. Vrchný správny súd v Münsteri vlani v apríli konštatoval, že mužovi by po návrate do vlasti hrozilo so značnou pravdepodobnosťou mučenie, neľudský a ponižujúci prístup.

Rezort vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko ho však označil za jednu z osôb predstavujúcich hrozbu pre verejnú bezpečnosť v spolkovej republike. Za deportáciu Tunisana sa začiatkom mája verejne vyslovil nemecký spolkový minister vnútra Horst Seehofer, čím sa z prípadu stalo politikum.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články